Zakładanie i prowadzenie własnej firmy, niezależnie od tego w jakiej branży działa, jest związany z obowiązkiem zainteresowania się nie tylko wykonywaniem pracy zarobkowej, ale również innymi istotnymi aspektami prowadzenia biznesu.

Między innymi trzeba zadbać o markę i budowę jej pozytywnego wizerunku wśród ewentualnych kupujących. To dlatego przedsiębiorcy tworzą różnorodne znaki towarowe. Warto uzyskać informacje na temat takich oznaczeń, a także ich zastosowania i rejestracji. Tematyka ta jest szczególnie istotna dla firm, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji.

Przydatne informacje związane ze znakami towarowymi i ich rejestracją

Co trzeba wiedzieć na temat znaków towarowych?

Pojęcie znaków towarowych wiąże się ze specjalnymi oznaczeniami, które sprawiają, że bez żadnych dodatkowych i długich opisów, klienci skojarzą dany produkt lub markę, z którą mają do czynienia. Pod pojęciem znaku towarowego można rozumieć między innymi logo firmowe, napis bez dodatkowych elementów graficznych czy też połączenie logotypu z napisem. Można więc zauważyć, że istnieje sporo opcji, które są godne przeanalizowania pod względem istotnych cech przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze określonego rozwiązania z zakresu znaku towarowego.

Obecnie na rynku możliwe jest stosowanie zwyczajnych znaków towarowych, które nie są zastrzeżone ani zarejestrowane. Często wykorzystuje się w nich oznaczenia TM (™). Drugą opcję stanowią zastrzeżone znaki towarowe, które opatruje się litera R w okręgu (®). Są to elementy zgłoszone w Urzędzie Patentowym, zarezerwowane jedynie dla określonej firmy. Ich użycie przez konkurencję do własnych celów jest zabronione i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi ze strony posiadaczy takich znaków.

Ciekawostką jest między innymi to, że Solidarność jest chroniona znakiem patentowym, więc nie ma możliwości swobodnego wykorzystywania jej oznaczeń. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://znakitowarowe-blog.pl/solidarnosc-chroniona-znakiem-towarowym/. Sama rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym może wiązać się z różnymi czasochłonnymi formalnościami. Na szczęście na rynku działalność prowadzą rzecznicy patentowi, którzy oferują przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie w zakresie załatwiania formalności związanych z rejestracją znaku towarowego.

Previous post Do czego wykorzystywane są przypinki?
Next post Istotne atuty profesjonalnych dostawców płytek ceramicznych i kamiennych