Osoba oskarżona powinna wybrać adwokata, który specjalizuje się w prawie karnym, możemy także poszukać prawnika, który będzie miał doświadczenie w konkretnych rodzajach oskarżenia, w sprawach karnych dotyczących konkretnych przestępstw.

Dzięki temu możemy liczyć na pomoc prawnika, który wie w jaki sposób skutecznie bronić klienta.

Pomoc prawna dla osób oskarżonych w sprawach karnych

Czym zajmuje się adwokat od spraw karnych podczas etapu przygotowawczego i procesu?

Pomoc adwokata karnisty może być potrzebna już na pierwszym etapie, kiedy zbierany jest materiał dowodowy, osoba podejrzana jest po raz pierwszy przesłuchiwana. W tym przypadku adwokat może udzielić wielu bardzo cennych wskazówek, które mogą przykładowo dotyczyć odmowy zeznań, które mogłyby obarczyć osobę podejrzaną. Dzięki temu osoba podejrzana uzyskuje już na samym początku profesjonalną pomoc prawną. W pierwszym etapie sprawy prowadzone są czynności przygotowawcze przez prokuraturę, policję czy też inne organa. W wielu przypadkach ważny jest szybki czas działania, należy jak najszybciej kontaktować się z adwokatem, w momencie kiedy jesteśmy po raz pierwszy przesłuchiwani. Adwokat będzie miał więcej czasu na przygotowanie odpowiedniej linii obrony w czasie przesłuchań. Często sprawy karne mogą łączyć się przykładowo z kradzieżą, ale także mogą być to przestępstwa związane z podatkami, nieprawidłowościami przy prowadzeniu rachunkowości w firmie.

Adwokaci mogą występować także w obronie osób pokrzywdzonych, mogą dochodzić ich praw przed sądem, może być to przykładowo sprawa związana z odszkodowaniem, zadośćuczynieniem dla klienta. W tym przypadku należy udowodnić poniesione szkody, niekiedy konieczne będzie zaangażowanie biegłych, przygotowanie odpowiednich wniosków. Adwokat na każdym etapie konsultuje się z klientem, informuje go na temat przebiegu całej sprawy. Ważnym elementem pracy adwokata będzie przygotowanie wszystkich niezbędnych pism, które będą potrzebne podczas postępowania. W przypadku osób oskarżonych, które zostały skazane prawomocnie, adwokat może przygotować apelację, wniosek o odroczenie wykonywania kary, czy też wniosek o przedterminowe zwolnienie.

Kancelarie prawne zajmujące się sprawami karnymi możemy wyszukać przez internet, możemy przykładowo wpisać w wyszukiwarce adwokat Gliwice sprawy karne, dzięki temu znajdziemy adwokata, który pracuje w Gliwicach, i będzie mógł służyć nam profesjonalną pomocą.

Previous post Gdzie warto udać się po jak najlepszy kredyt?
Next post Środek chwastobójczy który pokona chwasty w waszych ziemniakach