Producenci płytek oferują obecnie bardzo wiele modeli, które mogą bardzo dobrze imitować drewno, kamień, możemy zakupić także płytki w kolorach metalicznych.

Dzięki temu łatwo dobierzemy odpowiedni materiał na podłogi oraz ściany w naszym domu. Jeżeli poszukujemy stylu eleganckiego, warto wybrać płytki imitujące kamień, możemy znaleźć wiele modeli płytek, które naśladują marmur czy też granit. Będą to kolory jasne, szare, jak również mogą być to płytki w kolorystyce czarnej, niebieskiej, zielonej czy też czerwonej.

Gresowe płytki podłogowe i ścienne

Płytki imitujące kamień naturalny Egen Eola w tonacji szarej

Często do łazienki oraz kuchni poszukujemy płytek jasnych, kremowych lub też szarych. Płytki, które naśladują kamień, posiadają często rysunek nierównomierny, charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Dobrym przykładem jest płytka Egen Eola, jest to płytka rektyfikowana o rozmiarach 100 x 100 cm. Jest to duża płytka, która sprawdzi się dobrze w dużej łazience lub też kuchni, możemy zastosować ją także w przedpokoju. Jest to płytka, która sprawdzi się dobrze zarówno na podłodze, jak również na ścianie. Greso o grubości 8,5 mm posiada klasę ścieralności PEI 3, dobrze sprawdzi się we wnętrzach, możemy zastosować go także na balkonie, tarasie, płytki gresowe dobrze spełnią się także jako okładzina elewacyjna na zewnątrz budynków.

Wybierając jasne lub szare płytki, często poszukujemy pomysłu, aby nieco ożywić kolorystycznie wnętrze, możemy zatem zastosować węższe płytki w kolorach żywych, takich jak niebieski czy też czerwony, wykorzystać paski kolorowych płytek na zmianę z płytkami szarymi. Dzięki temu nasze wnętrze dużo zyska na wyglądzie, warto zwrócić uwagę także na inne elementy, które znajdują się w naszych łazienkach czy też kuchniach. Możemy zastosować różnego typu listwy metalowe, które możemy zastosować na rogach ścian, wykończyć nimi blaty. Z pewnością tego rodzaju połączenie będzie ciekawym pomysłem, niekiedy decydujemy się także na płytki drewnopodobne na podłodze, dzięki temu nasza łazienka staje się mniej jednolita, możemy za pomocą kolorów wprowadzić bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne.

W dużej łazience możemy wybrać płytki o większych rozmiarach, przykładowo 100 x 100 cm lub 120 x 120 cm. Dobrze sprawdzą się także w dużych korytarzach, poczekalniach czy też recepcjach. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będą płytki Egen Eola, dostępne w sklepie internetowym na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/EOLA/7587. Są to płytki posiadające wzór marmuru, bardzo podobny do kamienia naturalnego.

Previous post Piękne i bardzo praktyczne doczepiane włosy
Next post Mestenza Rafał Grzebin poznaj ofertę wypożyczalni samochodów