Domki ogrodowe na narzędzia to bez wątpienia bardzo korzystne rozwiązanie dla tych osób, które uwielbiają majsterkować, jak również wykazują potrzebę posiadania pomieszczenia, które będzie ściśle przeznaczone przede wszystkim do przechowywania urządzeń, ale również różnorodnych narzędzi ogrodowych.

 Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Budowlane, która miała miejsce w roku 2017, wszelkie budynki o charakterze gospodarczym, które ściśle wypełniają wszystkie kryteria zawarte w art.

29, wymagają wyłącznie prawidłowego zgłoszenia do odpowiednich organów administracji publicznej. W związku z tym, jeżeli chodzi o domki ogrodowe na narzędzia, które charakteryzują się małą powierzchnią użytkową to takie zgłoszenie nie będzie konieczne. Natomiast może być to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Trzeba również zaznaczyć, że obecne przepisy w kwestii wznoszenia małych domków gospodarczych (a więc takich, których powierzchnia nie przekracza 35 m2) nie są aż tak bardzo jasne, jakby się to mogło wydawać, a dodatkowo przez poszczególne urzędy przepisy takie mogą być w różny sposób zinterpretowane. 

Planowanie montażu

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie planowania montaż domku narzędziowego, powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie zastanowić się nad tym, jaka wielkość takiego obiektu będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Należy zaznaczyć, że początkowo może się wydawać, iż niewielki domek ogrodowy na narzędzia, który będzie posiadał około 2 m2 powierzchni będzie dla naszych potrzeb wystarczający. Oczywiście takie rozwiązanie będzie idealnym pomysłem, jeżeli teren naszej posesji będzie niewielki. Jest to istotne, ponieważ wtedy zmieszczą się w nim wszelkie podstawowe oraz niezbędne narzędzia. Aczkolwiek, w sytuacji, gdy metraż działki wymaga przeprowadzania o wiele większej ilości prac pielęgnacyjnych, to należy zaznaczyć, że wielkość 5-8 m2 będzie odpowiednią powierzchnią całego obiektu. Dzięki temu, taka wielkość pomieszczenia da nam możliwość przechowywania wszystkie narzędzi, ale też na przykład kosiarki, bądź też węży ogrodowych.
Previous post Dlaczego warto czytać książki biznesowe?
Next post Zalety stosowania naturalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji psów