Płytki ceramiczne lub gresowe najczęściej wybieramy do kuchni oraz łazienki, jednak coraz częściej układamy je również w przedpokoju czy też w salonie.

Możemy dobrać różne modele, o różnych właściwościach, zwracamy na nie uwagę w zależności od pomieszczenia, w którym będą użyte. Przykładowo w łazience warto zwrócić uwagę na nasiąkliwość, w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu lepiej wybrać płytki bardziej odporne na nacisk oraz ścieranie.

Dlaczego warto wybrać płytki wielkoformatowe?

Duże płytki podłogowe 120×120 cm

Wielu producentów oferuje obecnie płytki podłogowe 120×120 cm, duży format sprawdza się bardzo dobrze w większych pomieszczeniach. Wykorzystamy je nie tylko w naszej łazience czy też kuchni, ale również będą świetnym pomysłem w przypadku salonu. Jeżeli stawiamy na styl nowoczesny, loftowy, wówczas możemy dobrać płytki imitujące kamień czy też beton, dzięki temu wprowadzimy styl surowy, duże płytki z pewnością bardzo ciekawie wpłyną na wygląd każdego pomieszczenia. Obecnie najczęściej klienci wybierają płytki podłogowe 120×120 z powłoką szkliwioną w przypadku łazienki oraz kuchni, co zapewnia odpowiednią ochronę przed działaniem wody oraz wilgoci. Dostępne są także płytki matowe, które będą bardzo dobrze wyglądały w salonie.

Duży format płytek 120×120 cm czy 100×100 cm to możliwość uzyskania powierzchni jednolitej. Dodatkowo zwracamy uwagę na sposób wykonania płytek, warto wybrać modele rektyfikowane, które są nieco droższe, jednak posiadają docięte brzegi. Dzięki temu możemy do minimum zmniejszyć szerokość fugi. W ten sposób podłoga wykonana z dużych płytek będzie jednolita, będzie bardzo dobrze prezentowała się w różnych pomieszczeniach. Duże płytki podłogowe 120×120 cm często stosowane są w przypadku dużych pomieszczeń w urzędach, w poczekalniach, w gabinetach lekarskich, cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na łatwość użytkowania, możemy łatwo o nie zadbać w odróżnieniu przykładowo od podłogi drewnianej.

Obecnie bardzo wielu producentów oferuje duże płytki podłogowe 120×120 cm, również modele prostokątne 60×120 cm, czy też modele 60×60 cm. W ten sposób możemy łatwo dobrać wielkość oraz kształt płytek zależnie od kształtu podłogi. W sklepie internetowym https://kaflando.pl dostępne są płytki w dużych formatach, możemy dobierać płytki imitujące kamień, płytki jednolite, zarówno błyszczące, jak również matowe.

Posted in: Dom
Previous post Jak szukać ciekawych ofert serwisów drukarek?
Next post Porysowane płytki ceramiczne które zawsze będą dla ciebie znakomitym zakupem