Osoby, które korzystają z odkurzaczy workowych powinny pamiętać o regularnej wymianie worków, w zależności od użytkowania często wymieniamy worek co dwa tygodnie czy też co miesiąc.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych worków, które będą pasowały do odkurzaczy różnych producentów oraz do różnych modeli. Bardzo popularne są worki z mikrowłókna, które bardzo dobrze się wypełniają, dzięki temu możemy zmieniać je rzadziej, często są to worki o pojemności około 3 litrów.

Dlaczego warto kupować wysokiej jakości worki do odkurzaczy?

Jakie worki skutecznie filtrują pył i kurz?

Wielkość worka może być różna w zależności od modelu naszego odkurzacza, wiele osób wykorzystuje worki papierowe, w tym przypadku należy pamiętać, iż pomimo że są one korzystne cenowo, to nie są odporne na wilgoć, są także bardziej podatne na uszkodzenia. W przypadku rozerwania worka należy wyczyścić cały odkurzacz, sprawdzić czy filtr HEPA nie został zatkany. Oczywiście worki papierowe posiadają wewnątrz warstwę z fizeliny, która nieco je wzmacnia, pomimo to worki papierowe powodują, iż odkurzacz posiadania nieco mniejszą moc ssania. Mniejszą moc odkurzacza możemy zauważyć także w przypadku, kiedy zapchaniu ulega filtr HEPA, często są to filtry jednorazowe, które możemy jednak nieco oczyścić z pyłu, jednak ostatecznie należy taki filtr wymieniać.

Filtry, podobnie jak i worki, mogą mieć różne rozmiary, należy dobrać filtr, który będzie pasował do naszego modelu odkurzacza. Worki materiałowe, które posiadają cztery warstwy, mogą dokładnie oczyszczać powietrze, które dostaje się do odkurzacza, jednak nie zatrzymują wszystkich drobinek pyłu, dlatego w każdym odkurzaczu znajduje się także dodatkowy filtr, który wyłapuje najmniejsze cząsteczki. Na dobrej jakości worki oraz filtry powinni zwrócić uwagę alergicy, odkurzacz który będzie posiadał filtr niskiej jakości będzie wzbijał w powietrze drobinki kurzu i pyłu, a także różne drobnoustroje, na które uczuleni są alergicy.

Filtry oraz worki możemy zakupić w zestawach, w ten sposób zapłacimy nieco mniej, często obecnie kupujemy w Internecie, gdzie możemy zakupić się przykładowo worki do odkurzacza Flex, filtry odpowiedniej wielkości. Oczywiście powinniśmy sprawdzić dokładnie, jaki rodzaj worków będzie pasował do naszego modelu odkurzacza.

Posted in: Dom
Previous post Najważniejsze zalety auto detailingu
Next post Radykalna zmiana wyglądu posiadanych wnętrz