Branża pogrzebowa na terenie Polski jest dość mocno rozwinięta.

Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie umierali, umierają i będą umierać, a zadaniem ich bliskich jest zapewnienie im ostatniej posługi, niezależnie od wiary i wyznania. Od takich zadań są właśnie firmy, które specjalizujące się w szeroko pojętej obsłudze pogrzebowej. W ramach takich ofert proponowane są różnorodne usługi wykonywane przez fachowców. Warto przyjrzeć się bliżej kompleksowym ofertom takich firm pogrzebowych. Są one bardzo szerokie i w znacznym stopniu odciążają pogrążoną w żałobie rodzinę osoby zmarłej.

Usługi oferowane przez zakłady pogrzebowe

Jakie usługi są oferowane przez zakłady pogrzebowe?

Okazuje się, że oferty zakładów pogrzebowych są bardzo złożone i obejmują kompleksową pomoc rodzinie, która może nie mieć na to czasu lub sił w tym trudnym momencie. Podstawą są oczywiście usługi z zakresu transportu zwłok i ich odbioru z domów i mieszkań. Zakłady pogrzebowe dysponują własnymi chłodniami oraz zajmują się kosmetyką i przygotowywaniem zmarłych do pochowania. Poza tym zajmują się organizacją pogrzebu i pochowaniem osoby zmarłej na cmentarzu.

Klienci zakładów pogrzebowych mają również dostęp do szerokiej oferty trumien, urn, krzyży, tabliczek, kwiatów, wieńców i wiązanek. Wiele zakładów pogrzebowych świadczy również usługi kamieniarskie i specjalizuje się w tworzeniu pomników. Warto dodać, że bardzo istotną zaletą porządnego zakładu pogrzebowego jest fakt, że firma taka reprezentuje swoich klientów przed urzędami stanu cywilnego, kancelariami, zakładem ubezpieczeń społecznych oraz kompleksowo pomagają w załatwianiu wielu innych formalności pogrzebowych.

Szanujące się zakłady pogrzebowe, takie jak na przykład Epitafium Kraków są w stanie zagwarantować kompleksową obsługę pogrzebową niezależnie od wyznania. Firmy takie posiadają wszelkie niezbędne licencje i pozwolenia na prowadzenie działalności tego rodzaju. Takie wsparcie jest niezwykle istotne dla rodziny pogrążonej w żałobie, dla której organizacja pogrzebu może być trudnym zadaniem.

Previous post Przygotowania do ślubu – o czym warto pamiętać?
Next post Moduły LED i ich zastosowania