Mając w swoim domu drewniane schody na pewno doskonale wiemy o tym, że trzeba o nie dbać w odpowiedni sposób.

W zasadzie tylko wtedy będą mogły one posłużyć nam przez wiele lat i jednocześnie nie będzie konieczności i szybkiej wymiany czy naprawy przez co z kolei będziemy mogli zaoszczędzić sporo naszych pieniędzy. Zatem powiedzmy sobie teraz nieco więcej na temat pielęgnacji schodów z drewna.

O czym należy pamiętać?

Nie da się ukryć, że schody z drewna należą do tych bardzo trwałych, ale jeśli nie zadbamy o odpowiednią pielęgnacje i nie będziemy o nie dbać to niestety świadomie skrócimy ich żywotność, a chyba nie o to nam chodzi. Dlatego właśnie kluczowe jest stosowanie odpowiednich środków ochronnych. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby stosować je w miarę możliwości regularnie. Co prawda wiąże się to z jakimś wydatkiem, ale chyba lepiej będzie wydać pieniądze na preparat do pielęgnacji schodów niż na nowe schody. Sama pielęgnacja to jeszcze nie wszystko, gdyż konieczne jest także odpowiednie ich czyszczenie. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia na schodach drewnianych wniesione z dworu takie jak np. piasek będą rysować schody. Właśnie z tego względu warto je po każdym przyjściu z zewnątrz odkurzać przy pomocy miękkiej końcówki lub zamiatać zmiotką z miękkim włosiem. Z kolei, jeśli chodzi o mycie schodów to wystarczy mokra szmatka i preparat do czyszczenia powierzchni drewnianych. Oczywiście szmatka nie może być zbyt mocno wilgotna, bo istnieje ryzyko pozostania śladów czy zacieków. Po umyciu najlepiej wytrzeć schody do sucha, gdyż w przeciwnym razie istnieje ryzyko rozwarstwienia się lakieru.
Schody drewniane – jak o nie dbać?

Czy środki do pielęgnacji muszą być drogie?

Jeśli nasze schody były wykonywane przez firmę https://schodyprudlik.com.pl to jej pracownicy na pewno powiedzą nam o tym, że dobrze jest korzystać z wysokiej jakości środków do pielęgnacji, ale też nie zawsze muszą być to te najdroższe, bo cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Previous post Gdzie zawsze należy kupić sobie dom?
Next post Jak szukać ciekawych ofert serwisów drukarek?