Wiele firm startuje w różnego rodzaju przetargach, poszukując zleceń na różnego rodzaju usługi, wykonanie prac przykładowo budowlanych, często jednostki administracyjne zamawiają różnego rodzaju remonty, budowę urzędów, różnych budynków użyteczności publicznej.

Oczywiście warto zwrócić , iż często są to bardzo przejrzyste oferty, zamówienia publiczne są oczywiście jawne, każdy może zapoznać się z wymaganiami stawianymi przez daną gminę czy też miasto.

Pomoc prawna przy przetargach

W czym pomoże nam kancelaria zamówień publicznych

Warto zwrócić uwagę, iż mogą być to wymagania związane nie tylko z ceną, ale także przykładowo z terminami, doświadczeniem firmy czy też posiadanymi certyfikatami i uprawnieniami. Naturalnie firmy mogą skorzystać z pomocy kancelarii prawnych, które specjalizują się w zamówieniach publicznych, dzięki temu możemy uniknąć pewnych pułapek prawnych, które związane są z zamówieniami publicznymi. Dzięki temu firma może skupić się na aspektach technicznych czy też biznesowych dotyczących przetargu.

Niekiedy uczestnicy przetargu mogą nie zgadzać się z wyborem jednostki samorządowej, dlatego mogą poszukiwać kancelarii prawnej, która pomoże im przeanalizować proces wybierania najlepszej oferty. Oczywiście może być to analiza czynności podjętych przez zamawiającego, oraz ofert złożonych przez konkurencje. Niekiedy może okazać się, iż nastąpił błąd, została wybrana oferta firmy błędnie, w tym przypadku będziemy mogli się odwołać, zaskarżyć te czynności do Krajowej Izby Odwoławczej. W ten sposób możemy uzyskać merytoryczne wsparcie w kancelarii prawnej, niekiedy może się okazać, iż nasza oferta zostanie wybrana po ponownym rozpatrzeniu.

Z pewnością kancelaria zamówień publicznych, która specjalizuje się w analizie, w specyfikacji może pomóc wielu firmom, które nie zgadzają się z wynikami przetargu. Dodatkowo mogą także pomóc firmie przygotować odpowiednią ofertę, sprawić iż będzie miała większe szanse na wygranie przetargu.

Posted in: Bez kategorii
Previous post Kiedy potrzebne będą tłumaczenia dokumentów?
Next post Profesjonalne tłumaczenia specjalistyczne