W czasie remontu remonty powinniśmy zdecydować jakie płytki chcemy zakupić do naszej łazienki czy też kuchni.

Oczywiście że warto zwrócić uwagę na wymagania jakie stawiane są płytkom, z pewnością płytki podłogowe powinny charakteryzować się w wysoką trwałością, być odporne na plamienie czy też działanie wilgoci. Płytki które umieścimy na ścianie mogą posiadać nieco inne właściwości, mogą być te płytki ceramiczne, zazwyczaj będą one cieńsze od płytek podłogowych.

Płytki łazienkowe odporne na działanie wody

Gres szkliwiony na podłogę w łazience

Dobrym pomysłem na nasze podłogi może być gres szkliwiony, jest to płytka gdzie warstwa szkliwa chroni ją przed działaniem wilgoci, dzięki czemu płytka nie zostanie zabrudzona. Należy zwrócić uwagę iż powinny być to płytki trwałe, a zatem odporne na ścieranie, producenci na swoich wyrobach określają stopień ścieralności PEI, w tym przypadku jest to 5 klasy, im większa klasa tym płytki są bardziej odporne na ścieranie. Z pewnością będzie to istotne w przypadku płytek w przedpokoju, gdzie często chodzimy, płytki mogłyby się szybko wytrzeć. Oczywiście płytki o mniejszej odporności na ścieranie możemy wykorzystać w łazience.

Należy zwrócić uwagę na klasę płytek, w tym przypadku warto wybierać płytki pierwszej klasy, dodatkowo mogą być to także płytki rektyfikowane, będą one posiadały regularne brzegi. Są to płytki które po wypiekaniu w piecu będą poddawane obróbce mechanicznej. Zostaną przecięte będą miały równe brzegi, aby uzyskać jednakowe wymiary dla danej partii. Dzięki temu będą one prezentowały się wyjątkowo, możemy wykorzystać także cienką fugę, która dodatkowo będzie wpływała na elegancki wygląd naszej podłogi czy też ściany. Oczywiście tego typu płytki posiadają kąt 90 stopni, dlatego będziemy mogli łatwo je ułożyć

Bardzo ciekawe są płytki w serii Synergy z Paradyża, płytki ścienne o wysokości 30 x 60 cm w pierwszym gatunku to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych łazienek czy też kuchni. Możemy znaleźć bardzo wiele odcieni, na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SYNERGY/6385, możemy sprawdzić jakie rodzaje płytek z tej serii są dostępne.

Posted in: Bez kategorii
Previous post Pompa ABS i jej awaria
Next post Wprowadź nowoczesny wygląd do swojego domu za pomocą balustrad szklanych